Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě 2012

Milí rodiče,

prohlédněte si fotografie ze školy v přírodě ve Svoru. Uvidíte prostředí, ve kterém Vaše děti strávily celý týden a některé činnosti, kterými se bavily. Děti Vám jistě rády vysvětlí, co která fotografie dokumentuje. Prohlédněte si také deníček Vašeho dítěte, který jste jistě našli v kufru. Ten by měl dětem připomenout, co všechno jsme dělali. Samozřejmě, že činností bylo mnohem více, ale nebylo v mých silách vše vyfotografovat. Deníček a zápisy jednotlivých dnů nejsou příliš obsáhlé, protože dětem zápisy trvaly velmi dlouho a chtěli jsme pobývat co nejvíce venku. Hora nad chatičkami, které si můžete všimnout na několika fotografiích se jmenuje Klíč a měří 760 m. Všechny děti jí pokořily a měly z toho ohromnou radost.

Myslím si, že se nám první společný prvňáčkovský pobyt bez rodičů vydařil. Děti byly hodné, neplakaly a nadšeně se zapojovaly do všech činností. Samozřejmě, že mezi nejméně oblíbené aktivity patřil úklid pokojů, usínání, vstávání, čištění zubů a vypravování se kamkoliv. Neustále se opakovaly věty: "Někdo mi to ukrad. Máma mi to nedala. Já to opravdu nemám." Tyto věty byly pronášeny mnohokrát denně. Když jsem však do kufru nakoukla, bylo tam požadovaných věcí mnohokrát více, než bylo potřeba.  Snažila jsem se děti přimět k tomu, aby Vám napsaly na pohled nějaké obsáhlejší sdělení, avšak nejvíce se líbila věta: "Hodně pozdravů ze švp ve Svoru." Líbila se dokonce tolik, že ji někteří napsali všem příbuzným. Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří jste své potomky vybavili zavazadly přiměřené velikosti. Děti se v nich nejenom vyznaly, ale dovedly s nimi i samy manipulovat.

Velmi příjemné bylo, že nám výborně vařili a jídlo si mohly děti přidávat. Chutnalo nám všem mnohem víc, než v naší školní jídelně. Bílá trička, která jsme chtěli nabatikovat, prosím, schovejte. V září se nám to určitě podaří s celou třídou.

Přeji Vám všem krásné prázdniny. Bylo to prima.

Vaše paní učitelka Vlasta Smetanová